Latvijas radioamatieri uzvar pasaules čempionātā

1998. gada 11.-12. jūlijā Starptautiskās radioamatieru savienības IARU Pasaules īsviļņu čempionāta apakšgrupā vairāki operatori uzvarēja stacija H20A, kuru darbināja Latvijas radioamatieri Ģirts Būdis, YL2KL, Valērijs Sincovs, YL3CW, un Boriss Antonovičs, YL2UB, kopā ar Krievijas amatieriem Sergeju Aleksandrenko, RA3CW, Sergeju Djačenko, RX3APM, joprojām ar Rīgu cieši saistītajiem Igoru Mihejevu, RZ3BW, un Aleksandru Uržumcevu, RZ3BY, kā arī Igoru Suhovu, RZ4HF, Aleksandru Tokarevu, RA4HTX, un Igoru Ustimenko, RA3CQ.

Tehnisku un taktisku apsvērumu dēļ viņi raidīja no Kipras, kura ir tālu no polārajiem apgabaliem, kuros radioviļņu izplatīšanos bieži apgrūtina polārblāzma. Kipra nav arī tropiskajā joslā, kur lielus traucējumus izraisa atmosfēras elektrība. Kipra radioamatieriem skaitās Āzijā, tātad sakari ar Eiropu ir sakari ar citu kontinentu, kas pēc sacensību noteikumiem tiek vērtēti visaugstāk. Eiropā, Ziemeļamerikā un Japānā ir vislielākā radioamatieru koncentrācija.

Sacensības ilga 24 stundas. Šai laikā uzvarētāji nodibināja 4301 radiosakaru, iegūstot piecarpus miljonu punktu. Cīņa bija sīva - otrās vietas ieguvēji atpalika tikai par 30 tūkstošiem punktu.

Ģirts Būdis, YL2KL, arī 1997. gadā kopā ar Krievijas amatieriem RA0AM, RA3CQ, RA3CW, RA9JX, RV0AR, RZ3BW un RZ9UA uzvarēja Pasaules čempionātā. Toreiz arī raidīja no Kipras. Izsaukuma signāls bija līdzīgs: H22A. Čempionāta rezultāti publicēti IARU Tīmekļa lapā.

Izbraukuma attēli un tehniskas ziņas.
Par Ģirtu Būdi 1999. gada 2. janvārī plaši rakstīja Diena.
1999. gadā - atkal Kiprā


Amatieru radio Latvijā sākuma lapa

Gunnars Postnieks