Eclipse WTP (Web Tools Platform)

Apraksts:
Eclipse ir populāra integrētā izstrādes vide (IDE). Tās minimālā konfigurācija ļauj redigjēt, pa soļiem atkļūdot (debug), izpildīt un testēt Javas programmas. Eclipse videi ir arī daudzi spraudņi, kas ievērojami paplašina šīs vides iespējas. Viena noderīga Eclipse un tās spraudņu komplektācija ir Eclipse WTP
Lejupielāde:
http://www.eclipse.org/webtools/
Priekšnosacījumi:
Jābūt instalētam J2SDK un uzstādītam JAVA_HOME.

Eclipse

  • Lejupielādēt pēdējo WTP relīzi. Šīs instrukcijas rakstīšanas brīdī tā bija wtp-all-in-one-sdk-R-1.5.5-200708291442-win32.zip.
  • Atarhivēt to, piemēram, zem c:\tools
  • Savai ērtībai uz darbvirsmas (desktop) izveidojiet īsinājumikonu uz eclipse.exe. (Piemēram, nospiežot labo peles pogu, velciet eclipse.exe ikonu no "Windows Explorer" loga un izvēlieties Create Shortcuts Here no izvēlnes).
  • Ar dubultklikšķi uz ikonas, atveriet Eclipse aplikāciju.
  • Izvēlieties, piemēram, direktoriju d:\myworkspace kā darba direktoriju (workspace); ieķeksējiet iespēju "Use this as the default and do not ask again", un nospiediet [OK].
  • Aizveriet "Welcome" ekrānu, aizverot ar krustiņu atbilstošo mēlīti (tab). Eclipse aplikācija ir gatava jaunu projektu izveidošanai.

Instalācijas pārbaude

Atveriet, piemēram, Help -> Help Contents un izlasiet Java Development User Guide -> Getting Started -> Basic tutorial). Tur aprakstīts, kā izveidot jaunu projektu.

Subclipse atbalsts

Sk. instalāciju instrukciju http://subclipse.tigris.org/install.html; norādiet šādas vērtības attālinātajai instalācijas vietnei:

Name = Subclipse 1.2.x (Eclipse 3.2+)
URL = http://subclipse.tigris.org/update_1.2.x

Ja Jūsu darbstacija (workstation) atrodas aiz starpniekservera (proxy server), tad Subclipse instalēšanai no Interneta var būt nepieciešami Eclipse rīkā konfigurēt starpniekserveri. Atvērt Eclipse izvēlni Window -> Preferences un pēc tam izvēlēties kategoriju General -> Network Connections. Ieķeksējiet radiopogu Manual Proxy configuration un atzīmējiet Jūsu vērtības priekš "HTTP Proxy" un "Port". Piemēram,

HTTP Proxy = proxy.accenture.lv
Port = 8080